Zajednički sastanak ribara i predstavnika Ministarstva poljoprivrede- Uprave za ribarstvo

Na inicijativu Ceha za morsko ribarstvo Obrtničke komore Splitsko-dalmatinske županije dana 18.09.2018. održan je sastanak ribara sa predstavnicima Ministarstva poljoprivrede – Uprave za ribarstvo. Zamjenik Ministra Ante Mišura, bio je izlagač na temu “Aktualno stanje u morskom ribarstvu za male i kočarske alate i plivarice, Voditeljica službe za EU fondove Irena Jahutka, obavijestila je prisutne o aktualnim natječajima i potporama za morsko ribarstvo, dok je Načelnik Sektora za kontrolu i nadzor ribarstva Uprave ribarstva Mario Rogošić govorio o Zakonodavstvu u morskom ribarstvu, te u kojoj se fazi nalazi donošenje zakona pred Saborom. Sastanku su nazočili i predsjednik Ceha za morsko ribarstvo HOK-a Mato Oberan, kao i organizator sastanka Antonio Šunjić, predsjednik Ceha pri Obrtničkoj komori Split. Nakon uvodnih izlaganja na svaku od ovih tema, ribari koji su došli iz sve četiri županije koje se bave morskim ribarstvom, su imali priliku postaviti pitanja i tražiti odgovore od najmjerodavnijih, a što im je jako važno s obzirom na probleme s kojima se ribari u svom radu svakodnevno susreću.

Koliko su ribarima sastanci ovakvog tipa važni pokazuje i činjenica da se organizirao četvrtu godinu za redom, pa se već može nazvati i tradicionalnim.