Europsko prvenstvo cvjećara – EUROPA CUP 2022

EUROPA CUP 2022 – European Floristry Championship 2022 je svjetski poznato natjecanje cvjećara ove se godine održalo od 26.-28. kolovoza, a domaćin je bio grad Katowice u Poljskoj.

U natjecateljskom dijelu Hrvatsku obrtničku komoru predstavljala je Suzana Lonjak sa asisenticom Elom Petrinić. Članice Sekcije cvjećara Obrtničke komore Split pod veselim nazivom “Cvjetna Torcida”, kao i njihovi kolege iz Koprivnice i Vinkovaca su bili moralna i navijačka podrška Suzani, te je ona, koja je uložila puno truda i enegije i vremena kako bi dostojno predstavila malu Hrvatsku sa velikim srcem, u tome i uspjela.

U sklopu natjecanje održane su brojne edukativne radionice i prezentacije poznatih svjetskih florista. Obrtnička komora Split je ponosna da je svom članstvu omogućila da budu dio ovog, nadasve edukativnog i cvjetnog putovanja i doživljaja svjetskog natjecanja, a što će im zasigurno koristiti u daljem radu i napredovanju u struci.